Zajęcia pozalekcyjne

Nasza szkoła to nie tylko zdolni uczniowie, ciekawe lekcje i nauczyciele z pasją -

to również wspaniałe i różnorodne zajęcia dodatkowe !

Prowadzone przez wybitną aktorkę Banialuki

Panią Magdalenę Obidowską

Zajęcia teatralne to szczególna forma aktywności i ekspresji twórczej dla naszych uczniów. Zajęcia te wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią również uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości. Zabawa w teatr to wspaniały pomysły na dobre spędzenie czasu wolnego. Na tych zajęciach nasi uczniowie pracują m.in. nad emisją głosu, dykcją, plastyką ruchu i interpretacją tekstu.

Panią Joannę Chałupską

Dzięki Jonadenskom nasi uczniowie wkraczają w magiczny świat tańca, dowiadują się, na czym polega rytm i poznają podstawowe kroki taneczne. Zabawy z tańcem i muzyką są przystosowane do każdego z naszych uczniów. Celem tych zajęć jest nauka tańca w wielu stylach. Jonadenski to twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu, rozwijanie talentów i pasji, współtworzenie oryginalnych układów choreograficznych. Nauczone pokazy taneczne uświetniają wiele imprez naszej placówki.

Pana Kazimierza Poloka

Nasza szkoła zapewnia kompleksową naukę gry w szachy, zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych. W Jonatanie nauka gry w szachy to wspaniała rozrywka miłą rozrywką, ale nie tylko! Szachy poprawiają zdolności intelektualne, zwiększają IQ, poprawiają umiejętności arytmetyczne, wyostrzają zdolności językowe, kształcą umiejętność krytycznego myślenia, wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych pomagają trenować myślenie przyczynowo–skutkowe oraz zależności między zdarzeniami.

Panią Kamilę Szołtysek

Rękodzieło to wspaniałe zajęcia na których powstają prawdziwe działa sztuki. Ale dobra zabawa i piękny efekt to nie wszystkie walory tych zajęć. Rękodzieło pozwala umysłowi skupić się na twórczym działaniu, niweluje stres, wzmacnia więzi między uczestnikami, jest również wspaniałą terapią ręki i poprawia koncentrację !

Panią Iwonę Pastok

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, wspaniale ćwiczy motorykę małą. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia naszym uczniom autentyczną frajdę!

Panią Dorotę Górny

W naszej szkole prowadzone jest kółko wokalne dla dwóch grup wiekowych: klas 1-3 oraz 4-7. Podczas tych zajęć uczniowie rozwijają swoje zamiłowania do śpiewu, kształtują umiejętność poprawnej emisji głodu, dykcję, intonację dźwięku oraz podparcie oddechowe. Podczas zajęć uczniowie przygotowują się do uczestnictwa w wielu akademiach i uroczystościach szkolnych oraz konkursów szkolnych i międzyszkolnych.

(w soboty)

Pana Mariusza Bizonia

Dodatkowe zajęcia sportowe to szeroki wachlarz wielu różnych aktywności.  Nie istnieje na nich nuda, znużenie i bierna rozrywka! Uczniowie biorą udział w wycieczkach rowerowych, jeżdżą na rolkach, łyżwach i sankach. Odwiedzają ścianki wspinaczkowe, chodzą po górach. Dzięki różnorodności dyscyplin nasi uczniowie nie zniechęcają się do ruchu i mogą odnaleźć dyscyplinę, w której czują się najlepiej.

Pana Adama Szturc

Jedną z wielu atrakcji w naszej szkole są, trwające już od roku, zajęcia karate prowadzone przez pana Adama. Uczniowie dzięki nim mają szansę na pełny rozwój fizyczny, psychiczny, motoryczny i społeczny. W czasie zajęć karate uczą się koncentracji, doskonalą koordynację ruchową, równowagę i płynność ruchów, rozwijają gibkość ciała, siłę i umiejętność szybkich przemieszczeń. Jak potwierdzają badania, istnieje również ścisły związek pomiędzy karate a profilaktyką chorób narządu ruchu. Karate, poprzez dbałość o harmonię ciała, chroni narząd ruchu przed wieloma schorzeniami i deformacjami.

Rodzice naszych uczniów mogą zatem spać spokojnie i nie bać się o kręgosłupy swoich pociech, które, oprócz sprawności fizycznej, spełniają dziecięcą potrzebę przynależności, kształtują pewność siebie, stanowczość, umiejętność dążenia do celu.

Panią Agnieszkę Konior - Skrzypek

Panią Elżbietę Wójcikiewicz

Panią Natalię Lisak

Glottodydaktyka jest to metoda przygotowująca już bardzo małe dzieci do nauki czytania i pisania i dająca wspaniałe efekty w stosunku do tradycyjnych metod. Pracując z uczniem metodą glottodydaktyczną, można zapewnić mu osiągniecie sukcesu w szkole i karierze pozaszkolnej, która w najwyższym stopniu zależy od wyników w nauce czytania i pisania. Nasi prowadzący potrafią pomóc każdemu dziecku