Języki obce

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w szkolnym planie nauczania uwzględniliśmy sześć godzin języka angielskiego tygodniowo i dwie godziny drugiego języka obcego. Do wyboru:

  • język niemiecki,
  • język hiszpański,
  • język włoski,
  • język francuski.

 

Podjęliśmy współprace ze szkołą Języka Angielskiego Spped, dzięki czemu część zajęć prowadzona jest przez native speakers metodą komunikatywną. Metoda ta pozwala szybko rozwijać umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu, czyli najważniejszych elementów w komunikacji bezpośredniej. Nasi uczniowie z łatwością przełamują naturalny opór przed mówieniem, uczą się różnych akcentów a także, dzięki zabawom muzycznym, plastycznym i teatralnym, w sposób kreatywny szybko uczą się języka.

Podczas przyswajania słów i zwrotów wykorzystujemy najskuteczniejszą formę pracy z dziećmi - naukę poprzez działanie na jak największą liczbę zmysłów :

Ważnym elementem nauki języka angielskiego są dla naszych nauczycieli piosenki, których tonacja i tekst są przystosowane do możliwości wokalnych i artystycznych dzieci, stosownie do ich wieku.

Dzieci, podczas śpiewania piosenki w obcym języku, widzą jednocześnie ilustrację obrazującą treść, wkraczają w jej świat i tym samym potrafią lepiej zapamiętać słówka. Ponadto piosenka kształtuje prawidłową wymowę.

W naszej szkole uczniowie podczas zajęć korzystają z książek a także z wszelkich materiałów dodatkowych (w tym programów multimedialnych) wydanych przez wydawnictwo PEARSON. Prezentacje materiału w kolorze z dużą dozą interakcji zachęcają do udziału w lekcji nawet najbardziej opornych uczniów.